Ljubljanska cesta 2
6230 Postojna
Andragoški center Slovenije (ACS) je razglasil zmagovalno skulpturo natečaja za priznanja ACS, ki bodo v naslednjih letih oplemenitila dejanja vseh zasluženih prejemnikov. Izmed sedmih inovativnih predlogov, je komisija za zmagovalno skulpturo izbrala delo kiparja Guillaumea Frogerja iz Stran pod Nanosom.
Skulptura, izdelana iz kamna predstavlja metaforo vseživljenjskega učenja. Zložene kocke simbolizirajo kopičenje znanja in izkušenj, ki se pridobivajo skozi formalno, neformalno in priložnostno učenje od otroštva do odraslosti. Skulptura je odraz procesa, ki nas opolnomoči na vseh življenjskih ravneh. Njeno mogočnost in trajnost simbolizira tudi material, skozi trdnost in veličino osebnosti, ki učenje dojema kot pomemben del življenja.
Guillaume Froger, rojen leta 1973 v Franciji, je izkušen kipar, ki se je usposabljal na Andragoškem centru v Franciji in delal na prestižnih lokacijah, kot so gotske katedrale v Strasbourgu, Orleansu, Beauvaisu in Metzu ter Louvrska palača v Parizu. Po končanem študiju na Univerzi Cuza v Romuniji se je pred desetletjem ustalil v Sloveniji, kjer ima v Stranah pod Nanosom svoj atelje.
"Veseli smo, da je zmagovalno skulpturo ustvaril tako izkušen in nadarjen umetnik, katerega življenjska pot sama po sebi potrjuje pomen vseživljenjskega učenja," so povedali na ACS-ju.
»Na Ljudski univerzi Postojna smo kar malo ponosni, da so naše spodbude obrodile sadove. Na enem od kolegijev LUP sem spodbudila sodelavce, da naj stopijo v akcijo za potencialnimi umetniki v naši okolici. Organizatorka na osnovni šoli za odrasle je aktivirala učiteljico likovne umetnosti na programu, ta pa je že takoj v telefonskem klicu rekla »vem komu moram povedati«. To samo daje potrditev, da lahko s širjenjem informacij in sodelovanjem ustvarjamo priložnosti za lepe zgodbe.« (Lea Poropat, LU Postojna)
Priložnost za lepe zgodbe pa lahko ustvarite tudi vi
Odprte so prijave na razpis za priznanja Andragoškega centra Slovenije. Vabimo vas, da prijavite izjemne zgodbe posameznikov in ustanov, ki s svojo predanostjo, inovativnostjo in pogumom na področju vseživljenjskega učenja premikajo meje, spodbujajo, opogumljajo in puščajo trajen pečat. Prijave so odprte do 20.1.2025, vse podrobnosti o razpisu pa najdete na spletni strani ACS.
Projekt vodi Andragoški center Slovenije, sofinancirata ga Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus (ESS+).